Projekt i administracja   Andrzej Sidoruk

    Prowadzący łowy Koledzy : Miłosz Klebieko oraz Arkadiusz Borkowski rozpoczęli polowanie zbiórką przy młynie na Romanówku.  Na łowy stawiło się 28 myśliwych w tym 7 gości zaproszonych.

  Sprawnie przekazano wszystkie informacje, rozlosowano kartki stanowiskowe i przystąpiono do pędzenia pierwszego miotu.

   W miocie psy znalazły dziki, ale te, niestety skutecznie ukryły się przed wzrokiem Kolegów, którzy nie mieli idealnych okazji do oddania strzału.

Następne mioty w zasadzie wyglądały podobnie. Widzieliśmy jelenie, dziki oraz kozy, ale jakoś nie było okazji do skutecznego strzelania.

 

     Bardziej szczęśliwy okazał się miot na "Starych Bażantach". Tutaj popisał się Kolega Zbigniew Szumski, który pozyskał ładnego dzika .

 

        "Stare Bażanty" to nazwa jednego z rejonów. Rejon nazwano tak, ponieważ w dawnych czasach  introdukowaliśmy tutaj bażanty. W potężniej wolierze hodowaliśmy około 50 bażantów i po pewnym czasie zostały one wypuszczone do łowiska.

    Niestety, nasz rejon okazał się dla bażantów niezbyt odpowiedni. Były za bardzo ufne i nie dość dzikie, aby dać sobie radę na wolności. Zostały wyłapane przez ludzi i miejscowe psy, które wałęsały się kiedyś po lasach w dość dużych ilościach.

       Doskonale pamiętam, nocne dyżury przy ognisku w celu pilnowania woliery. Przyjeżdżałem z Tatą jako kilkunastoletni pasjonat łowiectwa. Były to lata 70-te. To dla przypomnienia historii koła. Tylko kilku Kolegów pamięta jeszcze te czasy. Każda nazwa rejonu ma swoją ciekawą historię. O innych rejonach przy następnych okazjach.

      

       Wracając do polowania, oprócz dzika pozyskaliśmy jeszcze lisa. Celnym strzałem do biegnącego lisa popisał się gość zaproszony Kolega Bartek Gałek.

   Między pędzeniami, stażysta  poczęstował wszystkich pyszną grochówką oraz herbatą, kawą i wspaniałym ciastem, które upiekła żona  Artura.

 

   Po pędzeniu miotu na "Wielowsi" prowadzący zdecydowali się zakończyć polowanie.

Na pokocie ułożono dzika oraz lisa. Królem polowania ogłoszono Kolegę Zbigniewa Szumskiego, wicekrólem został gość zaproszony , Kolega Bartek Gałek.

..

 Tekst i zdjęcia  Andrzej Sidoruk

 

 

 

 

 

  

Polowanie zbiorowe  08.12.2018

   

KOŁO  ŁOWIECKIE "HUBERT"  ŚWIEBODZIN