Projekt i administracja   Andrzej Sidoruk

2014

2013

2012

2011

   

W strzelectwie staliśmy się „potęgą” na skalę…okręgową. Jeszcze 3 lata wstecz prawdziwą broń sportową posiadał tylko 1 myśliwy i to on wygrywał organizowane corocznie zawody strzeleckie w kole połączone z treningiem strzeleckim.

Kolega Zenon T. uczestniczył też w innych lokalnych zawodach i nikt inny jakoś nie chciał spróbować sił w tej dyscyplinie.

Od wielu lat organizujemy w kole obowiązkowy trening strzelecki połączony z zawodami. Zawody stały się w pewnym sensie odbiciem dawnych wyścigów F1 z udziałem Schumachera. Kolega Z.T. nie dawał szans innym..było jakby nudno. Oczywiście na zawody o puchar Starosty stawialiśmy się w pełnym składzie. Cóż jednak mogła poradzić drużyna złożona z jednego doświadczonego zawodnika z prawdziwym sprzętem oraz 2 nieobytych w takich imprezach myśliwych ze zwykłymi dubeltówkami….

Od dwóch lat jest inaczej. Teraz my dyktujemy warunki na zawodach powiatowych oraz Mistrzostwach Okręgowych w klasie powszechnej. Do strzelających „inaczej” dołączyli: Zbigniew Strankowski, Daniel Radziewicz, Mateusz T. oraz Andrzej Sidoruk. Wszyscy wyposażeni w odpowiedni sprzęt oraz z odpowiednim „ przebiegiem” treningowym.

Zaczęło się dziać coraz lepiej. Puchary z 2 ostatnich mistrzostw okręgu w klasie powszechnej znajdują się u nas.

W latach 2011-(skład-M.T.(390), A.Sidoruk(387), D.Radziewicz(382)) oraz 2012-(skład-A.Sidoruk(465), Z.Strankowski(430), Z.T. (430)) zawody okręgowe wygraliśmy drużynowo w klasie powszechnej.

W roku 2011 w mistrzostwach okręgu 2. miejsce indywidualnie w klasie powszechnej zajął Kol. Z. T.(410).

W roku 2012 mistrzostwo okręgu indywidualnie w klasie powszechnej zdobył Kol. A.Sidoruk (465), D.Radziewicz(431) zajął 4, Z.Strankowski (430) 5, Z.T.(430) 6, oraz M.T. (418)- 9 miejsce. Dzięki takim wynikom reprezentowaliśmy Okręg Zielonogórski PZŁ na 45 Mistrzostwach PZŁ w strzelaninach myśliwskich w klasie powszechnej (w Ciechanowie) w składzie: A. Sidoruk(448), D.Radziewicz(404) oraz Z.Strankowski(398), gdzie zajęliśmy odpowiednio : 11, 59 oraz 66 miejsce.

Zawody powiatowe o puchar Starosty Świebodzińskiego należą w całości od kilku lat do nas. Swoją drogą ciekawe dlaczego nie zorganizowano ich w roku 2012…może byłoby nudno?.......;-) Pozbieraliśmy też kilkanaście pucharów i dyplomów z zawodów lokalnych.

Zawody o Puchar Przewodniczącego Okręgowej Komisji Strzelectwa w 2011 roku wygrał Kol. Zenon T., Zbigniew Strankowski zajął 2, Andrzej Sidoruk 5, Mateusz T. 7 oraz D. Radziewicz 8 lokatę. Zwiedziliśmy wszystkie lokalne i część krajowych strzelnic i ciągle nam mało ;-)

W roku 2012 Kol. Andrzej Sidoruk zdobył klasę mistrzowską oraz pierwszy w powiecie  Wawrzyn Strzelecki- brązowy.

Koledzy: Zbigniew Strankowski oraz Mateusz T. zdobyli Medal Świętego Huberta zdobywany w cyklu zawodów na strzelnicach w Poznaniu, Wolsztynie Krzywiniu oraz Chodzieży.

Sezon 2013 czeka……albo będzie jeszcze lepiej albo sprzedamy broń i zaczniemy dalej „tylko” polować.

Darz Bór

Andrzej Sidoruk

 

   

KOŁO  ŁOWIECKIE "HUBERT"  ŚWIEBODZIN