Projekt i administracja   Andrzej Sidoruk

          W galerii internetowej  Szkoły Podstawowej w Lubrzy wraz ze zdjęciem został zamieszczony komunikat o treści: W piątek, 17 maja nasi młodsi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z myśliwymi p. Andrzejem Deckertem i Bogdanem Graffem”. 

 

             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

             Pomysł spotkania myśliwych z KŁ. "Hubert" Świebodzin, zyskało  aprobatę Pani dyrektor Lucyny Kucały. Zespół doświadczonych w bojach prelegentów był nieprzypadkowy. Obaj z dużym stażem i bagażem  doświadczeń myśliwskich.

         Kol. Andrzej od 30 lat zajmuje się zagadnieniami kultury łowieckiej, zaś kol. Bogdan znany w środowisku społeczny opiekun zwierzyny potrzebującej pomocy, by po wypadkach losowych jak : porzuceniu  malucha przez matkę, lub po wypadku komunikacyjnym zdrowe zwierzę zwrócić naturze. A w tej materii ma naprawdę duże doświadczenie i sukcesy. Wiele saren, dzików, był i jastrząb, zając, dzika gęś, a po odzyskaniu zdrowia trafiło na powrót do kniei.

 

          Prelegentów przywitała dyrektor Pani Lucyna Kucała i przedstawiła słuchaczom z klas : zerówki,  I, II, III i IV. W sumie było ich ponad 80 osób uważnie i w skupieniu słuchających  pogadanki. Właściwie pogadanka przekształciła się w dyskusję, bowiem okazało się, że  nasi słuchacze dobrze orientują się w zagadnieniach, które poruszaliśmy.

 

           Ogromną niespodzianką okazała się prezentacja zdjęć dokumentująca działania człowieka na rzecz ochrony środowiska. Tym człowiekiem był obecny tu kolega Bogdan, który w barwny sposób opowiadał o losach uratowanych zwierzątek. Wszystkie uratowane zwierzaczki trafiły na powrót do kniei.

        Spośród  wielu najbardziej podobało się zdjęcie sprzed 10 laty, na którym obaj prelegenci podczas spotkania tu, w tej szkole trzymali na rękach dziczki. Jak tylko dorosły zostały zwrócone naturze.

 

             Na zakończenie myśliwi przekazali aktualne informacje o epidemii ASF i niebezpiecznej ekspansji wilka w naszym terenie. Dyrekcja i nauczyciele otrzymali w prezencie od myśliwych broszury Myślistwo. Prawdy, mity i dywagacje wydane sumptem Koła Łowieckiego Hubert.

 

             Podsumowując:

     To już kolejna wizyta myśliwych z Huberta w szkole.  Zaś dzieci wykazały się dużą znajomością z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Dziękujemy dyrekcji Szkoły za umożliwienie tego spotkania, a nauczycielom, szczególnie zajmującymi się przyrodą za przekazanie wiedzy o środowisku i ekologicznych zachowaniach.  Nauczyciele otrzymali egzemplarze broszury „Myślistwo. Prawdy, mity i dywagacje autorstwa A. Deckerta. Do zobaczenia na następnym spotkaniu.

 

Andrzej Deckert, Bogdan Graff.

Nietypowi goście w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera

w Lubrzy.

   

KOŁO  ŁOWIECKIE "HUBERT"  ŚWIEBODZIN