Projekt i administracja   Andrzej Sidoruk

    7 lipca b.r. na strzelnicy w Krutli przeprowadziliśmy trening oraz szkolenie strzeleckie, połączone z zawodami o tytuł mistrza strzelectwa w kole.
  Trening prowadził  Łowczy koła ,Kolega Andrzej Sidoruk. Kolega Władek Górka solidnie przygotował metryki oraz wszelkie" papiery" potrzebne do sprawnego przeprowadzenia zawodów. Niestety na szkolenie zapowiedziane ponad miesiąc przed terminem przybyło tylko 15 osób ( mniej niż połowa myśliwych). Szkoda, że nie wszyscy doceniają znaczenie treningu na strzelnicy, zwłaszcza że koło funduje zawsze amunicję śrutową i rzutki. Myśliwi zabezpieczają tylko 10 sztuk  amunicji kulowej.
    Nie strzelamy pełnej kuli ze względu na to, że większość nie posiada broni o małych kalibrach i nie męczymy "trzydziestek" na pełnym dziku i rogaczu. Porównując jednak  ilości strzałów na zbiorówkach, które kilka razy przewyższają ilość zwierzyny na pokocie stanowczo popieram rygorystyczne podejście do nieobecności na takim treningu.
Wracając do szkolenia: strzelaliśmy pełny śrut oraz kule w postaci: 4 rogacze oraz dzik 3 lewo i 3 prawo. Maksymalna suma punktów do zdobycia- 400.
Po podziale na 2 grupy wyruszyliśmy na trening.
   Nie sposób pominąć opiekuna strzelnicy-  Kolegi Michała, który przybył i punktualnie wpuścił nas na teren obiektu, a potem czuwał z pomocnikami nad wszystkim swoim bacznym okiem.
Zawody przebiegły szybko i sprawnie.
   Sędzia główny w osobie Władka Górki podliczył punkty i okazało się, że  w tym roku najlepszy okazał się Kol. Zbigniew Strankowski, który zdobył 363 punkty. Kolega zabrał do domu także puchary za najlepszy śrut oraz kulę.
   Drugie miejsce zdobył Kol. Zenon Tarnowy - 353 punkty.
  Na trzecim miejscu uplasował się Kol. Andrzej Sidoruk- 349 pkt.( naniesiono poprawki)
Niestety w jednym punkcie sędzia główny zawiódł- przeliczył się w sumowaniu punktów na kuli.( patrz tabela). W ten oto sposób zamienił miejscami Kolegów Tarnowego i Sidoruka.
   Ostatecznie drugie miejsce zajął Kol. Tarnowy, a trzecie Kol. Sidoruk. Puchary zamienią przy najbliższym spotkaniu.
  Pozostałe lokaty- patrz. tabela.
Nie wszystkim ubiegającym sie o miejsce w drużynie podobały się ostatnie wyniki eliminacji do drużyny reprezentującej koło na zawodach o Puchar Starosty. Ustalono więc przed zawodami , że niniejsze zawody będą kolejną eliminacją do zawodów Starosty. Ponowne eliminacje wyłoniły taki sam skład (...)
  Na koniec szkolenia rozlosowano wsród uczestników piękny album "Łowiectwo" , który trafił do Kolegi Zenona Tarnowego. Kolega Z. Tarnowy ufundował zaś puchar za 13 miejsce, który wpadł w ręce Koleżanki Edyty Tarnowy ,oraz puchar " Mistrz inaczej" który zdobył ostatni w klasyfikacji - Kolega Stefan Pniewski.
 
 Darz Bór
 
 Andrzej Sidoruk
 

Trening i szkolenie strzeleckie

   

KOŁO  ŁOWIECKIE "HUBERT"  ŚWIEBODZIN